BEYZA KORKMAZ

  1996 yılında Trabzon’da doğan Beyza Korkmaz Başkent Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünden 2018 yılında mezun olmuştur.4 yıllık lisans hayatı süresince meslek hayatında tecrübe ve bilgi kazanmak adına çeşitli yerlerde staj eğitimini tamamlamıştır.

  Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve TOBB ETÜ Hastanesi’nde 14 hafta süreyle klinik,nütrisyon,cerrahi,yoğun bakım,kalp-damar,pediatri,adolesan,kadın doğum gibi bölümlerde stajyer diyetisyenlik görevini başarıyla tamamlamıştır.

  Sonrasında 7 hafta Yıldız Yemek Kurumları’nda, Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde kurum diyetisyenliği ve Karapınar Aile Sağlığı Merkezinde Halk Sağlığı eğitimini tamamlamıştır.

  Ayrıca Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 7 hafta süreyle Gebe,Menapoz ve Pediatri ve yeni doğan diyetisyenliği poliklinik servislerinde görev almıştır.

  Lisans tezini “Adolesanlarda Sınav kaygı düzeyi ile yeme tutumu arasındaki ilişki “ konusu üzerinde tamamlamıştır tamamlayıp başarıyla mezun olmuştur.

  Mesleği adına bilimin ışığında beslenme ve diyetetik etik ilkelerinden ayrılmadan insanları doğru bilgiye ulaştırmayı hedeflemektedir.

  Meslek hayatına bir merkezde başlamış olup,sonrasında kadın doğum muayenehanesinde ve şuan MBA Clinic’te ve bir spor merkezinde görev yapmaktadır.Mesleğini ileriye taşımak adına her ay bir dergide yazı yazmakta ve çeşitli kongrelere katılmaya devam etmektedir.