Tatlı Tarifleri

ELMALI KURABİYE

1 YUMURTA 1 BÜYÜK OLGUN MUZ 2 ADET ELME RENDESİ ½ ÇAY BARDAĞI ZEYTİNYAĞI 1 TATLI KAŞIĞI TARÇIN 1 TATLI KAŞIĞI KARBONAT 1 YEMEK KAŞIĞI ELMA SİRKESİ 2 SU BARDAĞI TAM BUĞDAY UNU 1 ÇAY BARDAĞI KURU ÜZÜM MUZU ÇATALLA EZDİKTEN SONRA BİR KAPTA YUMURTAYI ÇIRPMAYA BAŞLAYIN. ÜZERİNE EZİLMİŞ MUZ, ELMA RENDESİ, SIVI YAĞ, TARÇIN, KARBONAT VE ELMA SİRKESİNİ EKLEYİP KARIŞTIRIN. KARIŞIMIN ÜZERİNE UNU YAVAŞ YAVAŞ EKLEYİN. SON OLARAK KURU ÜZÜMÜ EKLEYİP KARIŞTIRIN. KAŞIK YARDIMIYLA YAĞLI KAĞIT SERİLİ TEPSİYE DİZİN VE 180 DERECE ISITILMIŞ FIRININIZDA 15 DAKİKA KADAR PİŞİRİN. AFİYET OLSUN.

Daha Fazla

BROWNİ

2 YUMURTA 1 ÇAY BARDAĞI KEÇİBOYNUZU ÖZÜ ½ ÇAY BARDAĞI SÜT 2/3 ÇAY BARDAĞI KAKAO 1,5 SU BARDAĞI TAM BUĞDAY UNU 1 TATLI KAŞIĞI KABARTMA TOZU 1 ÇAY BARDAĞI FINDIK YA DA CEVİZ 50 GRAM %70 KAKAO ORANINDA BİTTER ÇİKOLATA FINDIK VEYA CEVİZİNİZİ KAVURUN. YUMURTALARINIZI KEÇİBOYNUZU ÖZÜ İLE KÖPÜK OLUNCAYA KADAR ÇIRPIN. SÜT VE KAKAOYU DA EKLEYİP KARIŞTIRIN. UN, KABARTMA TOZU VE FINDIKLARIN YARISINI VE BİTTER ÇİKOLATANIN YARISINI PARÇALAYIP EKLEYİN VE KARIŞTIRMAYA DEVAM EDİN. KARIŞIM HOMOJEN OLUNCA FIRIN KABINIZA DÖKÜN VE ÜZERİNE YARISINI AYIRDIĞINIZ FINDIK VE ÇİKOLATALARINIZI SERPİN. 12-15 DAKİKA ÖNCEDEN 180 DERECEDE ISITTIĞINIZ FIRININIZDA PİŞİRİN.

Daha Fazla

HAVUÇLU ENERJİ TOPLARI

3 TANE HAVUÇ ¾ BARDAK YULAF EZMESİ 6 ADET SUDA BEKLETİLMİŞ HURMA ½ ÇAY BARDAĞI CEVİZ 2 YEMEK KAŞIĞI HİNDİSTAN CEVİZİ 1 TATLI KAŞIĞI ZEYTİNYAĞI 3 ÇAY KAŞIĞI BAL BÜTÜN MALZEMELERİ RONDODAN GEÇİRDİKTEN SONRA TOP TOP YUVARLAYIN VE DOLAPTA 2-3 SAAT BEKLETTİKTEN SONRA AFİYETLE TÜKETİN.

Daha Fazla

PEANUT CHOCOLATE CHİP COOKİE

1 YUMURTA 1 YEMEK KAŞIĞI FISTIK EZMESİ 5 HURMA(SUDA BEKLET) 1 TATLI KAŞIĞI HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI 3 YEMEK KAŞIĞI TAM BUĞDAY UNU 3 KARE BİTTER ÇİKOLATA YUMURTA, FISTIK EZMESİ, HURMA, HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞINI BLENDERDAN GEÇİRİN. ÇEKTİĞİMİZ KARIŞIMA UNU EKLEYİP KARIŞTIRIN. 5 DAKİKA BUZLUKTA BEKLETTİKTEN SONRA ÇIKARIP KAŞIK YARDIMIYLA ŞEKİLLENDİRİN VE YAĞLI KAĞIDIN ÜZERİNE YERLEŞTİRİN. ÜZERİ İÇİN DAMLA ÇİKOLATA KULLANIN 170 DERECEDE ISITTIĞINIZ FIRINDA PİŞİRELİM.

Daha Fazla

MUFFİN

1 YUMURTA 1 EZİLMİŞ MUZ ½ ÇAY BARDAĞI TAM BUĞDAY UNU 1 YEMEK KAŞIĞI KEÇİBOYNUZU UNU 1/3 SU BARDAĞI SÜT ½ AVUÇ TOZ FINDIK 1,5 YEMEK KAŞIĞI KAKAO 1 TATLI KAŞIĞI KABARTMA TOZU BÜTÜN MALZEMEYİ ÇIRPIP KARIŞIMI KAPLARA DÖKÜN.

Daha Fazla

FİT KURABİYE

1 SU BARDAĞI YULAF 1 ADET MUZ 1 ÇAY BARDAĞI KIYILMIŞ CEVİZ 1 ÇAY BARDAĞI KURU ÜZÜM TÜM MALZEMELERİ KARIŞTIRIP TOP HALİNE GETİRİN. 150 DERECE FIRINDA PİŞİRİP TÜKETİN. TANESİ 85 KALORİ KADARDIR. AFİYET OLSUN.

Daha Fazla
Gösterilen: 1 ile 6 arası, toplam: 11 (2 Sayfa)