Merve Bilge Atalay

MBA CLINIC KURUCU ve YÖNETİCİ DİYETİSYENİ
MERVE BİLGE ATALAY
Türkiye’de online diyeti ve online detoksu yaygınlaştıran ve kullanımı kolaylaştıran ilk diyetisyen olmasının yanında ’28 Gün Yeter’ ve ‘Düz Göbek Sağlıklı Bebek’ kitaplarınında yazarıdır.
Bunların yanında pek çok dergi, televizyon programı, radyo programı ve internet sitesinde yer almaktadır.
Başkent Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünden 2013 yılında başarı ile mezun olan Merve Bilge Atalay Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 5 hafta süreyle diyet polikiliğinde görev almıştır. Ardından Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 7 hafta süreyle menapoz, yenidoğan, gebe poliklinikleri ile kat servislerinde görev almış olup sonrasında Başkent Üniversitesi Hastanesinde ve Hacettepe Üniversitesi Hastanelerinde Polikliniklerde, dahiliye, genel cerrahi, diyaliz servislerinde ve mutfağında görev almıştır.
Ayrıca TAI’de kurum stajını tamamlayıp Iss şirketi ile de pek çok bilgi alışverişinde bulunup tecrübe sağlamıştır. Lisans tezini ‘’Adölesan Grubu Hastaların Beden Kitle İndeksleri ile hastalıkları Arasındaki ilişkinin saptanması’’ konusu ile Ankara Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hematoloji ve Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tamamlamıştır. Şu anda hala TRT Çocuk dergisinde yazmakta olup TV 360 ekranlarında ‘’Diyet Günlüğü’’ programını sunmaya
devam etmektedir.